OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

 

Mojím cieľom je chov čistokrvných amerických a anglických crestedov v červeno-bielej farbe.
Ďalej je to chov dlhosrstých morčiatok coronet, merino ,texel a sheltia v červeno-bielej farbe alebo trikolor farbe.
Všetko tmavá pigmentová rada so zameraním na kvalitu odchovu so správnou stavbou a znakmi plemien.
Dôležitá je pre mňa aj spokojnosť nových majiteľov z odchovom a zdravie mojich zverencov.


Naša chovateľská stanica Silverday bola založená v roku 2006
a je registrovaná v českom Klube chovateľov morčiat .
Začiatkom roku 2009 sme sa stali členmi Slovenského zväzu chovateľov morčiat.

O nás
/ako som k morčatkám prišla.../

Morčiatka som chovala od svojich 10 rokov, keď som si z Vysokých Tatier od rodiny priniesla svoju prvú hladkosrstú červenobielu Pepinku. Pepina bola nádherné sfarbená a na čele mala čiernu hviezdičku, ktorá jej ohromne svedčila. Ona bola naším prvým morčiatkom, ktoré sme ako deti vozili v detskom kočáriku a mazlili sa s ním. Po nej nasledovala
tricolor hladkosrstka Lili o ktorú sme nešťastne prišli, keď sa k nej v noci dostala susedovie mačka a odniesla ju.

Po Po Lili sme dlho žiadne morčiatko nemali.
Ďaľšie morčiatko prišlo k nám až keď som začala pracovať v akvaristickej predajni v Trnave /1995/. Stávalo sa, že nám do predajne priniesli majitelia nechcené zvieratká, či to boli škrečky, morčatá, andulky atď.
Pepinka II. prišla na predajňu približne ako 5. ročná čierna hladkosrstka o ktorú sa už chovateľka nemohla starať. Zaujala ma na prvý pohľad, neviem prečo, páčia sa mi farebné morčatá, ale ona bola niečo iné. A tak prišla k nám domov. Bola to vďačná morčinka, ktorá nám odchovala dva krásne vrhy mláďatiek. Jeden krát pätorčiatka a druhú krát štvorčiatka. ďalej som ju už nedávala k samčekovi.
Dožila sa 8 rokov - bol to rekord, dožiť sa toľkých rokov.

Obrazek
/foto 2005/
Opäť som mala dlhú pauzu bez morčiatok, až  na materskej dovolenke s dcérkou Simonkou  som si priniesla ďaľšiu nechcenú samičku, ktorú našli deti na poli, keď boli venčiť svojich psov. Bežala im rovno do rúk, deti ju zobrali a priniesli do predajne. Bola to biela rozeta s čiernymi očami a tmavým pigmentom. Bola veľmi veľká, jej priemerná váha sa stále pohybovala okolo 1200g. Ale nebola tučná, to nie. Ostala u nás rok a potom si ju vzali deti do paneláku v meste, ktorým sa veľmi páčila. Ostal mi Filipko /Zorb Savonnier US crested krém/, ktorý bol mojím prvým ušľachtilým crestedom s PP. Tak som sa dostala k čistokrvným morčatám. K nemu pribudla čoskoro červená americká crestedka Pepinka z chov. stanice menom "Zalaba z Cavia Zahva" a po nej ďaľšie morčiatka dlhosrsté merino, coronet, ktoré vlastne sú pokračovaním môjho chovu a odchovov pod menom chovateľskej stanice Silverday.

Obrazek
Môj chov nikdy nebude veľký, chovám len niekoľko morčiatok.
Mojím krédom je totiž:

Maj doma len toľko zvieratiek, o koľko sa skutočne dokážeš dobre postarať.

Webová stránka bola vytvorená pomocou on-line webgenerátora WebĽahko.sk